Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Aplauz

Zakończyła się piąta edycja Artystycznego Przeglądu Lawiny Animuszu Uczucia Zdolności, czyli APLAUZu. Na festiwalu swoje zdolności pokazało blisko stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pochodzących z południowo-wschodniej Polski. Młodzi artyści prezentowali się w trzech dziedzinach: plastycznej, fotograficznej i wokalnej. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce we wtorek 13 czerwca w tarnowskim teatrze. Miło nam, że w tej niełatwej artystycznej konfrontacji znaczący sukces odniosła uczennica I klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Mościcach Aleksandra Pisz, zajmując III miejsce w kategorii wokalnej. Ola to niezwykle kreatywna, uzdolniona wokalnie i aktorsko adeptka Teatru Nie Teraz, zwycięzczyni wielu konkursów recytatorskich, ubiegłoroczna laureatka prestiżowego "Tytułu Prymusa Tarnowa 2016", wieńczącego jej edukację w Gimnazjum Nr 4. Swoją edukację udanie łączy z przygodą teatralną w pełni profesjonalnym teatrze prowadzonym przez reżysera i pisarza Tomasza A. Żaka, a który swoją siedzibę ma /jeszcze!/ właśnie w Gimnazjum Nr 4, jednej z najlepszych szkół w Tarnowie. Aktualnie nasza Ola gra w "Wyklętych" i "Balladzie o Wołyniu", spektaklach z którymi TNT wędruje po całej Polsce.    

 

Do części plastycznej APLAUZU zgłosiło się 40 uczestników.  Ich zadaniem było zaprojektowanie grafiki, która miałaby być oficjalnym plakatem tej imprezy. Ostatecznie najlepszą pracę stworzyła Dominika Myśliwiec.

 

Z kolei nad oddaniem niezwykłego uroku wschodów i zachodów słońca skupiali się autorzy prac w konkursie fotograficznym. O najwyższe uznanie walczyło 50 osób. Po ocenieniu wszystkich zdjęć, jury zwycięstwo edycji fotograficznej przyznało Agnieszce Sądowicz.

Uczestnicy, którzy zdecydowali się na rywalizację muzyczną, mieli za zadanie zaprezentować przed jurorami dwa polskojęzyczne utwory muzyczne. Do zmagań stanęło kilkunastu miłośników śpiewania. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Matylda Smoleń.  Laureatce zwycięstwo przyniosło wykonanie piosenek: „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German i „Kiedy tylko spojrzę” Sylwii Grzeszczak.

Z decyzją jury nie zgodziła się publiczność.  Za swojego zwycięzcę uznała kwartet w składzie: Gabriela Kukla, Paulina Wieczorek, Adrian Kaczkówka i Grzegorz Rubacha przyznając zespołowi nagrodę publiczności. Finał konkursu odbył się w tarnowskim teatrze.

Źródło - www.tarnow.pl (zdjęcia: Artur Gawle)
Ryszard Zaprzałka