Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Wokalne laury nastolatek z Lisiej Góry

Przed tygodniem, w piątek 19 maja 2017 r., w zabytkowym spichlerzu w Ryglicach odbyła się kolejna edycja regionalnego konkursu piosenki religijnej "Chrześcijaninem być". Zwieńczeniem tegorocznych Ryglickich Dni Muzyki Chrześcijańskiej był niedzielny koncert finałowy laureatów w miejscowym kościele parafialnym, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu. Licznie uczestnicząca w wydarzeniu publiczność wysłuchała najlepiej zaśpiewanych utworów. To znaczące dla lokalnej spoeczności wydarzenie zostało zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Ryglicach oraz ryglickie Duszpasterstwo Młodzieży. Spośród blisko trzydziestu wykonawców najwyższą lokatę /I miejsce/ w kategorii zespołów młodzieżowych zdobył Kwartet Wokalny ZG i SP z Lisiej Góry zdobywając także GRAND PRIX całego Festiwalu. Utalentowane nastolatki z lisiogorskiego gimnazjum to dziewczeta klas 2 i 3. Alicja Merchut, Agnieszka Żołądź, Kinga Dochnal i Magdalena Radoń. Podczas konkursu wykonały dwa utwory: "W cieniu Twoich rąk" i " Zbudowani na Chrystusie". Z kolei inna lisiogórzanka Oliwia Miś, uczennica 4 klasy miejscowej szkoły, w kategorii dziecięcych solistów wyśpiewała I miejsce. Młodziutka wokalistka wykonała dwie pieśni: „Ave Maria Jasnogórska” oraz „Zostań z nami”. Aliści to nie jedyny sukces niezwykle utalentowanej Oliwi Miś. Otóż, W dniu 27 kwietnia 2017 roku, w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie, odbył się Pogorzanski Festiwal Piosenki o „Koronę Jej Wysokości Brzanki”. Jury w składzie: Justyna Panfilewicz, Ireneusz Wójcikowski, Michał Hajduk, oceniając uczestników w 4 kategoriach wiekowych - I miejsce przyznało naszej Oliwce. Z kolei do XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki KUMAK zgłosiło się 201 wykonawców, z których po przesłuchaniu nadesłanych nagrań zakwalifikowano do koncertu finałowego 69 wokalistów i zespoły wokalne. I w tym doborowym towarzystwie w najmłodszej kategorii wiekowej - od 6 do 10 lat wyróżnienie zdobyła lisogórska gwiazdeczka Oliwia Miś!. Gratulując, warto dodać, że Oliwka jest siostrą znanego tancerza Adriana Misia /specjalizacja - taniec towarzyski/.

Jury Ryglickich Dni Muzyki Cheścijańskiej w składzie: Izabela Mytnik– muzyk, wokalistka, nauczyciel śpiewu, finalistka telewizyjnego programu talent show, Katarzyna Sikora- muzyk, animator kultury, polonista, Magdalena Ożóg – muzyk, pedagog, twórca autorskiego programu umuzykalniającego dla dzieci, ks. Łukasz Szczepanik – wikariusz parafii pw. św, Katarzyny przyznało również nagrody i wyróżnienia innym tarnowskim wykonawcom. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Laureaci konkursu:

GRAND PRIX konkursu wyśpiewał KWARTET WOKALNY - ZG i SP w Lisiej Górze

Kategoria dziecięca zespoły
 I miejsce Zespół "STOKROTKI" - SP w Kowalowej
 II miejsce Zespół „CARMEN” – ZS w Lubczy
 III miejsce KWARTET WOKALNY – OK w Ryglicach

Kategoria dziecięca soliści:
 I miejsce Klara Smoła – PM w Tarnowie, Oliwia Miś – ZG i SP w Lisiej Górze
 II miejsce Patrycja Zegar – ZS-P w Zalasowej
 Wyróżnienie Matylda Smoła – PM w Tarnowie

Kategoria młodzieżowa zespoły:
 I miejsce KWARTET WOKALNY ZG i SP w Lisiej Górze, Zespół ICHTIS - Parafia św. Jana Ewangelisty w Zalasowej
 III miejsce Zespół wokalno-instrumentalny - ZS w Ryglicach

Kategoria młodzieżowa soliści:
 I miejsce Rafał Bradło - ZSP w Ryglicach
 II miejsce Ksenia Śliwa – PM w Tarnowie
 III miejsce Agnieszka Nosal – Parafia p.w. Św. Katarzyny w Ryglicach

 
Za pomoc w przygotowaniu niniejszej relacji szczególnie dziękujemy pani Beacie Chrobak, nauczycielce śpiewu i szefowej szkolnego zespołu z Lisiej Góry oraz pani Krystynie Wenc z GOK Lisia Góra z siedzibą w Śmignie.

Ryszard Zaprzałka
Fot. Janusz Siemek