Witryna korzysta z plików cookies,które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania .W ustawieniach przeglądarki możesz zmienić warunki ich przechowywania lub dostępu

Odblaskowa szkoła

W ramach małopolskiego konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła - 2018", w piątek 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyli w "Odblaskowym happeningu". Uczniowie szkoły ubrani w odblaskowe kamizelki z transparentami wyruszyli sprzed szkoły pod eskortą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP ulicami miasta. Transparenty niesione przez dzieci zachęcały do używania odblasków. Zaś we wtorek 9. października odbył się Odblaskowy Festyn BRD, którego celem było propagowanie właściwych zachowań pieszych, przestrzegania przepisów prawa, które mówi, iż w celu zapewniania bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu piesi powinni być wyposażeni w elementy odblaskowe, dzięki którym są dobrze widoczni na drodze. Poniżej reportaż z tej wyjątkowej imprezy, stanowiącej doskonały przykład aktywnej (we współpracy z miejscową policją i służbami ratunkowymi) edukacji młodzieży szkolnej w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, szczególnie aktualnej teraz w jesiennych okolicznościach przyrody. 

W trakcie tej kolorowej manifestacji każda klasa skandowała hasła zachęcające do noszenia odblasków. Pochód wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców i przechodniów, którzy zatrzymywali się oglądając treść transparentów i okazując tym samym wyrazy sympatii dla tej akcji. Kulminacyjnym punktem przemarszu było spotkanie z wiceburmistrzem gminy Dąbrowa Tarnowska, panem Stanisławem Ryczkiem, gdzie nastąpiło podsumowanie akcji. Głównymi celami akcji było promowanie bezpiecznych zachowań uczniów na drodze poprzez używanie kamizelek i innych elementów odblaskowych, a także zwrócenie uwagi mieszkańców na konieczność korzystania z nich. Poprzez zorganizowanie happeningu uczniowie dali przykład mieszkańcom i tym samym przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej za uczestnictwo w przemarszu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

 

 

Podczas piątkowego Festynu gościliśmy Pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego, przedstawicieli MORD w Tarnowie, przedstawicieli Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także przedstawicieli Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz reprezentanta sklepu Mrówka w firmowym stroju. Dziękujemy Panu Jakubowi oraz Michałowi Bartnikowi za ufundowanie odblasków dla naszych uczniów. 

 

 

Festyn rozpoczął się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni uczniowie oraz goście obejrzeli część artystyczną. Były odblaskowe tańce, odblaskowa piosenka oraz odblaskowy list z przesłaniem. Następnie wszyscy udali się na plac przy szkole, gdzie czekało mnóstwo atrakcji: pokazy, konkursy, zabawy, wspólne tańce i odblaskowe swawole.

To były naprawdę udane dni.

Na podstawie relacji organizatorów (tekst i zdjęcia): M.Gawlik, R.Klimek, A.Krawczyk, R. Jadam-Lechowicz
przygotował Ryszard Zaprzałka